Tak akorát

Snažíme se dnes stíhat studium, práci, snažíme se být ohleduplní k naší planetě, chceme jíst zdravě, ale co je to zdravě, když každý den čteme něco jiného a neshodnou se ani odborníci?

Jak v tom najít balanc? A existuje univerzální pravidlo pro všechny? Na to jsem se roky ptala, pak jsem našla tu svoji rovnováhu, která se postupně mění. A tak říkám, anjdi si to své tak akorát. A až ti nebude vyhovovat pouprav si ho. 

Tak akorát - tolik času a surovin potřebuju k tomu, abych si stíhala zdravě vařit. (5 let vařím vegansky, 12 let bez masa). Vaše "tak akorát" bude jiné než moje, proto nikdy nikomu nic nenutím, jen ráda pomáhám a inspiruju.

 

Foto: Alexandra Hrašková

                                                                                                                                                                                                            Foto: Alexandra Hrašková

 

Mimochodem ahoj, moje jméno je Iveta a děkuju za zájem.

Po letech snahy jsem si musela přiznat, že není v mých silách uvařit pro všechny, ani se mi nepodaří všechny pozvat na kurz, a tak jsem se rozhodla vydat knihu, která se tak trošku liší od většiny kuchařek. K tomu tdy brzy najdete také online kurz, který bude dostupný pro všechny.

V knize si zakládám na jednoduchosti a opakování surovin. Cílem je, abyste zpracovávali to, co si podle kuchařky nakoupíte a časem tento základ rozšiřovali. Už pěkných pár let používám pouze rostlinné suroviny a v této kuchařce tomu není jinak. Podrobně jsem popsala základy mé rostlinné kuchyně a hned na začátku představila ingredience, které jsem do té doby neznala. I díky tomu kniha poslouží všem, co s vařením bez živočišných potravin začínají.

Snad ukáže, jak to každodenní míchání a mixování může být snadné a chutné.

 

 

 

                                                                                                                                               Foto: Alexandra Hrašková